Šiuo metu modernizuojama svetainė, gali būti klaidų

  • Renginys baigėsi

Ėjimas Anykščių šilelyje

  • Orientavimosi sportas
  • 29113

Kviečiame į patį žymiausią Lietuvos mišką – Anykščių šilelį, kuriuo vaikščiojo rašytojai anykštėnai Antanas Baranauskas, Jonas Biliūnas, Antanas Vienuolis, Bronė Buivydaitė, o skulptorius Bronius Pundzius čia karo metais ant Puntuko akmens slapta kalė lakūnų Dariaus ir Girėno bareljefą. Nuo Dainuvos slėnio, palei Šventąją driekiasi labai vaizdingas takas, kuriuo eidami regėsime išskirtinį šilą, apdainuotą poeto ir vyskupo Antano Baranausko prieš 160 m. Čia žali ėgliai, kaip kvietkai, po dirvonus keri, pušelės nesurokuotos tankios, aukštos, viršūnės kvietkuotos… Aplankysime uoksinę pušį, stepinę pievą, milžiną Puntuką, šventus ąžuolus. Perėję kabančiu tiltu Šventają – nukulniuosime iki Karalienės liūno, kur veržiasi verdenės šaltinis ir legendomis apipintą liūną maitina. Dabar šilelio karūna – medžių lajų takas, poetų neapdainuotas, bet turizmo objektų svariais įvertinimais apdovanotas. Kas nebuvę Medžių lajų take – rekomenduojame po žygio savarankiškai juo praeiti, mokykloje skaitytą „Anykščių šilelį“ pakartoti ir iš 34 metrų aukščio apžvelgti šilelio tolius. Grįždami į starto vietą žvalgysimės į šilelį iš kitos pusės, užsuksime į Šlavės atodangą. Maršrutas beveik žiedinis, su kilpomis, vingiuotas, kaip ir pati upė Šventoji. Lankymasis medžių lajų take mokamas.
Data: Kovo 17 d. (Sekmadienis)
Vieta: Anykščiai (tiksli susitikimo nuoroda siunčiama užsiregistravus ir apmokėjus).

Startas: 11 val.
Nueisime apie 13-14 km (maršrutas žiedinis)
Užtruksime apie 4-5 val. (su pertrauka).
Trasa vidutinio sudėtingumo.
Draugiški augintiniai laukiami (pavadėlis būtinas)
Dalyvio mokestis banko pavedimu iki kovo 12 d. – suaugusiam 18 eur, vaikams (7-12 m.) 8 eur, vėliau mokestis – suaugusiam 20 eur, vaikams (7-12 m.) 10 eur.
Vietų skaičius ribotas, vietos nerezervuojamos, tvirtinamos tik po apmokėjimo.

s ir eiti vidutiniškai fiziškai aktyviems suaugusiems ir vaikams nuo 10 metų.
Norintys galės išbandyti šiaurietiško ėjimo lazdas, jeigu tokias turite būtinai pasiimkite, jei ne – duosime ir parodysime kaip jomis naudotis.
Dalyvio mokesčio kainą sudaro:
– maršruto sudarymas
– gidų (vedlių) paslauga viso ėjimo metu
– regioninio parko lankytojo bilietas
– šiaurietiško ėjimo instruktorių paslauga viso ėjimo metu
– šiaurietiško ėjimo lazdos
– mūsų gamybos žolelių arbata ir skanėstas pertraukos metu
Registracija vykdoma El. paštu: ejimassupliusais@gmail.com (registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, tel. Nr. ir kartu dalyvaujančius asmenis, taip pat informuokite ar bus reikalingos šiaurietiškojo ėjimo lazdos bei nurodykite el. pašto adresą, kuriuo atsiųsime jums išsamią su ėjimu susijusią informaciją).

Atvykimą/grįžimą į ėjimo starto vietą dalyviai organizuojasi patys.
Kilus klausimams, rašykite el. paštu ejimassupliusais@gmail.com

Šeimininkauja

PARTNERIAI

  • Secure payment with Stripe
  • Server on Ubuntu
  • Hosted by Hostinger

© 2014-2024 Nugaleksave. Visos teisės saugomos.

Lietuvos sporto vystymo asociacija „Nugalėtojas” | Įmonės kodas 303277482 | Justiniškių g. 14C, 310 kab., LT-05131 Vilnius