LOGO_AI

lsva posted 10 mėnesių ago

Telšiuose įvyko dviejų dienų triatlono festivalis 

52416e10-0ddc-11ee-96f8-2f2f165ba97d

Visą savaitgalį Telšių mieste vyko Olimpinėse žaidynėse, Europos ir pasaulio čempionatuose populiaraus formato super sprinto ir mišrių estafečių triatlono čempionatai. Toks dviejų dienų triatlono renginys su pusfinaliais ir finalais šalyje organizuojamas pirmą kartą.

Renginio organizatorius, Lietuvos triatlono federacijos viceprezidentas ir triatlono klubo „TRItonas“ vadovas Mantas Marcinkevičius džiaugėsi, kad varžybos pritraukė įvairaus pajėgumo dalyvių iš visos Lietuvos: „nepaisant to, kad Telšiai yra toli ir mėgėjai dažnai bijo plaukti atviruose vandenyse tokias trumpas super sprinto distancijas, vis dėlto atvyko čia ir varžosi. Elito sportininkai praktiškai visi dalyvavo, o mėgėjų rungtyse sulaukėme nemažai vietinių telšiškių.“ Perspektyviausi triatlono jaunimo atstovai ir elitiniai sportininkai iš visos Lietuvos šeštadienį varžėsi dėl čempionų titulų startuodami net du kartus. Pirmasis startas – pusfinaliai, kuriuose buvo išaiškinti kiekvieno etapo stipriausieji. Tos pačios dienos vakare, jau išskirstyti į A ir B finalus, triatletai kovojo su panašaus pajėgumo konkurentais. Finalo metu buvo išaiškinti stipriausieji: pirmas vietas iškovojo stipriausi Lietuvos jaunieji triatletai: Ugnė Paurytė bei Lukas Prokopavičius, antrosios vietos nugalėtojai tapo Inga Paplauskė ir Džiugas Karklelis, o trečios vietos atiteko: . Dalyviai turėjo įveikti itin trumpas, greitas ir žiūrovams stebėti įdomias distancijas: 350 m plaukiant, 7,8 km minant dviratį ir 1,9 km bėgant. Antrąją dieną, sekmadienį, vyko Lietuvos mišrių estafečių čempionatas – sparčiai populiarėjantis triatlono formatas visame pasaulyje. Distancijos trumpos ir greitos, nuotoliai lygiai tokie patys, kaip ir super sprinto distancijoje. Komandą sudaro keturi sportininkai: dvi merginos, du vaikinai. Dalyviai kiekvienas turėjo įveikti po pilną triatlono distanciją ir rankų suplojimu perduoti estafetę kitam dalyviui. Įtemptas kovas stebėjo ir telšiškiai, ir miesto svečiai, o triatletai padovanojo adrenalino kupinas kovas. Čempionų Panevėžio triatlono klubo/R.S.S.G. komanda (Lukas Prokopavičius, Ugnė Paurytė, Džiugas Karklelis, Vilgustė Gustaitytė) keturias triatlono distancijas įveikė per 1 val. 49 min. 6 sek. Masčio ežere bei pagrindinėse miesto gatvėse triatloną įveikti galėjo ir vaikai, mėgėjai, ir vietiniai gyventojai, kurie niekuomet nėra bandę šios sporto šakos. Organizatoriai telšiškiams siūlė net kelias lengvai ir be jokio specialaus fizinio pasirengimo įveikiamas distancijas.

Diskusija

PARTNERIAI

  • Secure payment with Stripe
  • Server on Ubuntu
  • Hosted by Hostinger

© 2014-2024 Nugaleksave. Visos teisės saugomos.

Lietuvos sporto vystymo asociacija „Nugalėtojas” | Įmonės kodas 303277482 | Justiniškių g. 14C, 310 kab., LT-05131 Vilnius